نوه امام را بشناسیم زهرا اشراقی نوه امام(ره) و همسر خاتمی

 .

                                                                         نوه گرانقدر امام                                                              

کسی که نمی خواهد بفهمد که امام در مورد احکام اسلامی که ١۴٠٠ سال قدمت داشتند هیچ گونه تغییری را نمی پذیرفت و تنها آنچه را که شما احکام مترقی اسلامی امام می شمارید احکامی است که نا آگاهانه توسط علمای  دین  در پوشش و مخفی  بوده است و امام این موارد را بیان فرمودند

نه اینکه کوتاه بینانه آنها را بر تاثیر پذیری و تغییرات ایشان حمل فرمایید ...

امام را را با همسرتان مقایسه نفرمایید که در عرض ١۵ سال ١۵ بار قالب عوض نموده اند ....

خداوند ایشان را با شهیدان آمریکایی محشور فرماید....

کسی که در خانواده امام بزرگ می شود ولی بجای امام از شریعتی تاثیر می پذیرد ودینش را مدیون شریعتی میداند بیش از این چه انتظاری است.

زهرا اشراقی نوه امام(ره) و همسر محمدرضا خاتمی

اگر امام تا دهه 80 بود تغییر خیلی زیادی می‌کرد

وی در ادامه درباره دیدگاههای امام در دهه های مختلف نیز ادعا کرد: روش‌های دهه شصت را نمی‌توان الان در دهه 80 پیاده کرد. امام همان‌گونه که از دهه 50 تا 60، 180 درجه تغییر کرد، قطعا اگر تا دهه 80 هم بود، تغییر خیلی زیادی می‌کرد. در زمان امام من نوه‌ها سن کمی داشتیم و بزرگ هر خانواده‌‌ای هم به نظر من از اعضای آن خیلی می‌تواند تأثیر بپذیرد. بنابراین اگر امام از روحانیون دیگر کمی روشنفکرتر بودند، به خاطر تأثیر خانواده بوده است.
اشراقی ادامه داد: ایشان اگر الان بودند، من هم می‌توانستم اثرات زیادی بگذارم. زیرا در آن زمان هم من حدود بیست سال داشتم و با آن سن و سال مگر چقدر می‌توانستم روی امام تأثیر بگذارم و اصلا تا چه اندازه از مشکلات زنان و... درک داشتم؟ از سوی دیگر با توجه اینکه آن زمان مسأله جنگ و منافع ملی مطرح بود، موضوعی چون اجباری بودن حجاب و... تحت‌الشعاع قرار می‌گرفت.

/ 1 نظر / 13 بازدید
شاپرك

سلام دوست شاپركي وب خوبي داري. ديدم حالا كه تا اينجا اومدم بد نيست تو رو هم دعوت كنم تا وبلاگمو ببيني. مطالبم حتما به دردت ميخوره. اگر هم خواستي مي تونيم با هم تبادل لينك كنيم. منو با اسم طراحي و گرافيك شاپرك لينك كن و بهم خبر بده تا منم لينكت كنم. منتظرتم