نقش برخی نمایندگان مجلس در ناکامی دولت

چرا نمایندگان مجلس با طرح های اقتصادی دولت مخالف هستند

آنچه در 12سا ل گذشته از عمر مجلس  تظاهر پیدا نموده است  واقعیت تلخی است که همچون یک غده چرکی سرباز نموده است. غده ای که  ثمره بیماری منفعت طلبی بسیاری از نمایندگان مجلس در 3 دوره اخیر می باشد. امروز  بسیاری از نمایندگان مجلس به جای آنکه نماینده مردم باشند و خواست عموم مردم را بر تابند . نماینده منفعت خود و همراهان انتخاباتی خود هستند. بهانه بهانه شیرینی است حضور در حوزه انتخاباتی و شنیدن شکایت های مردم؛ ای کاش خبرنگاران دلسوز رسانه به طور مخفیانه از حضور این مردان عالم سیاست در برنامه های جنبی و مرخصی هایشان گزارشی تهیه می کردند تا مردم شریف ایران متوجه شوند که به چه افرادی رای داده اند....

مرحوم دهخدا در چرند و پرند اشاره لطیفی به انتخاب وکیل الرعایا دارد که متأسفانه اکنون نیز به شکل دیگری نمود پیدا کرده است . امروز به جای احسنت؛ تکبیر می گویند و به جای شکم های فربه؛ محاسن شانه کرده تجلی پیدا کرده است... اما باطن همان باطن و خواست های نفسانی همان ..

امروز کلیًت مجلس نیز دچار توهم سیاسی شگرفی شده است مجلس به عنوان یک نهاد قانونگذاری ، مسوولیت خود را به عنوان یک ناظر موثر به فراموشی سپرده و به دخالت آشکار در تغییر لوایح دولت و قوه قضاییه پرداخته است . امروز به جای اینکه دولت مورد حمایت کامل باشد ؛ به پیش بینی های کارشناسان دولت ( که بسیاری از همین نمایندگان جایگاه شاگرد و استادی خود را نسبت به آنها از یاد برده اند)  اعتماد شود ، طرح ها و لوایح را با در نظر گرفتن بازده ها و آثار آنها تصویب نمایند و به دولت فرصت فعّالیت دهند و با نظارت مستمر روند فعًالیت و اجرای آنها را کنترل نمایند و در صورت تخطّی از همان برنامه ها و اهداف درجهت بهبود کارها اقدامات لازم را انجام دهند...

نمایندگان مجلس با تصور اینکه خود بسیار می فهمند توانایی و در ک دیگران را به سخره می گیرند و چون در مقام مشاوره به کار گرفته نمی شوند تصمیمات را عجولانه و نادرست می خوانند؛ برخی نیز به عنوان اصولگرای منتقد هرتصمیمی که با منطق و دانسته های آنها هماهنگ نباشد به باد انتقاد می گیرند و ....

 

 

  
نویسنده : A.Rasool Darroudi ; ساعت ٤:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٢۱
تگ ها : سیاسی

بیت از مولوی

رو سر بنه به بالین امشب مرا رها کن

ترک من خراب شبگرد مبتلا کن

لطفا ادامه دهید...

  
نویسنده : A.Rasool Darroudi ; ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٦
تگ ها : ادبی

اعتکاف فرصتی برای ....

اعتکاف فرصت سبزی است که زیباهیهای درونی فرد را جلوه و شکوهی بیرونی می بخشد. خوش به حال معتکفین ایام رجب؛ خوش به سعادت رجبیون...

  
نویسنده : A.Rasool Darroudi ; ساعت ٦:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٦
تگ ها :

میلاد نور انی امیرالمومنین امام العارفین حضرت علی علیه السلام گرامی باد

روز پدر بر تمامی پدران دلسوز گرامی باد

  
نویسنده : A.Rasool Darroudi ; ساعت ٥:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٦
تگ ها :

مدیریت زمان


چکیده :
این نوشته خواهان آن است که مدیریت زمان را به صورت یک مبحث علمی مطرح نماید و آن را از قالب روشهای اجرایی برنامه ریزی وقت خارج نماید. به همین جهت با نگاهی نو اقدام به معرفی یک نمودار برمبنای مدیریت زمان نموده است. همچنین با نگرشی خاص و با توجه به نمودار، دوره های زمانی ویژه ای را تبیین نموده است .نمودار مدیریت زمان اگرچه به صورت یک پیشنهاد مطرح می شود لیکن برروی گزینه های آن مطالعه شده است و تعاریف ارائة شده در آن برمبنای3 فرض کلی بیان گردیده است:
1- زمان یعنی تغییر و دگرگونی
2- زمان قابل کنترل است
3- زمان منبع نیست

Time management
ره آوردTM (Time Management) توصیه ای ساده و در عین حال بسیار پیچیده برای مدیرانی است که به دنبال موفقیت مستمر و پایدار می باشند.
TM به مدیران سفارش می کند که با نگاهی در گذشته و چشم داشتی از آینده در زمان خویش مدیریت نمایند و در فعالیت های خویش نقش زمان را چشمگیرتر و ملموس تر درک کنند. در مدیریت زمان ،هدف با توجه به چشم اندازهای بلند مدت همیشه ثابت است ، از دیدگاه TM هدف تنها کسب منفعت و سودآوری مستمر با توجه به نیازها، محیط، رقبا و منابع می باشد ـ نحوه انجام کار و روش های مطرح چندان تفاوتی ندارد ـ حال این سودآوری ناشی از افزایش بهره وری باشد، یا منتج از بهبود کیفیت و یا حاصل کاهش هزینه ها ، فرقی نمی کند در واقع این شرایط و اقتضاست که مصلحت سازمان را مشخص می نماید.
TM هیچ روش و برنامه ای را مطلق نمی داند و عنوان می کند که همه تئوری ها ، نظرات و روش های برخاسته از ذهن بشر ؛ در بستر زمان ـ دیر یا زود ـ بی اثر یا کم اهمیت خواهند شد ، زیرا گذر زمان و تغییر شرایط ، آنها را به صفحات تاریخ خواهد سپرد ، این دیدگاه در مورد تمامی تئوری ها و نظرات ( از اثر پروانة ادوارد لورنز تا مدیریت علمی تیلور ) صادق می باشد.
از دیدگاه دیگر ، TM بر مفهوم رویکرد اقتضایی در غالب وظایف مدیران تأکید ویژه ای دارد؛ درحقیقت تعریف خاصی از این مفهوم ارائه می دهد و آن اینکه چه تصمیمی توسط مدیر می تواند گرفته شود تا محیط و شرایط را با اهداف سازمان منطبق سازد. منظور این است که همیشه نیاز نیست تصمیمات و روش های مدیران با توجه به شرایط تغییر کند بلکه گاهی لازم است در رویکرد اقتضایی؛ تصمیمات مدیران ، شرایط و محیط را تغییر دهد…
آنچه به نام روش های جدید در مدیریت مطرح می شوند ناشی از تغییراتی عمده یا جزئی در روش های گذشته می باشند و تنها شیوه طرح آنها تازه است ، همه به افزایش سود ، بهره وری و کیفیت اشاره دارند و غالباً در برخی سازمانها و کارخانه ها قابلیت استفاده دارند چون این روش ها برگرفته از یک اصل مهم به نام رویکرد اقتضایی هستند.
.سازمان موفق از دیدگاه مدیریت زمان:
مدیریت زمان عبارت است از تثبیت عامل زمان در تصمیم گیری های آگاهانه و تثبیت عامل زمان به معنی از بین بردن تاثیر گذر زمان ، بر فرآیند تصمیم گیری مدیران در همه سطوح می باشد. ( تدبیر 154 ـ ص 93 ) تثبیت عامل زمان موجب می شود که پذیرش تغییر و اعمال تغییر درسازمان به سهولت انجام گیرد. باید توجه داشت تنها سازمان هایی این ویژگی را داراهستند که قادر به یادگیری باشند
TM سازمانی را موفق می داند که یادگیرنده و فراگیر باشد و بتواند به کمک تغییرات ، پاسخگوی نیازهای متنوع بوده و برتری رقابتی خود را حفظ نمایید، در واقع این سازمان ها به صورت گروهی تغییر را یاد می گیرند، البته این تغییرات می بایست به گونه ای نظام مند تبیین و اجرا شود تا همچون روش های مطرح حال حاضر دچار خدشه نشده و خللی بر آن وارد نشود.
تغییر:
فرآیندهای تغییر و یادگیری لازم و ملزوم یکدیگرند.تغییر یک فرآیند یادگیری و یاد گیری یک فرآیند تغییر است. پایه و اساس این فرآیندها در نهایت تغییراتی است که در تفکر و اعمال افراد پدید می آید. (مدیریت تحول و نوآوری – بک هارد – پریتچارد – ایران نژاد1378 )
در واقع کلیة روشهای مطرح در مدیریت زمان (با توجه به تمام نظرات و برداشت هایی که از مدیریت زمان شده است) بر مبنای مفهوم تغییر و دگرگونی تعریف شده اند. تغییرات نیز دارای تعاریف متفاوتی هستند؛ برخی آنها را غیرقابل پیش بینی می دانند و بر خی آن ها را قابل پیش بینی ذکر می کنند. این نوشته نیز پا را فراتر گذاشته ودر غالب مدیریت زمان مفهوم تغییر نظام مند را بیان می نماید.
لورنز دانشمند هواشناس که اثر پروانه (Butterfly Effect ) را مطرح کرده؛ ادعا کرد که ممکن است در اثر بال زدن پروانه ای در پکن ، طوفانی در نیویورک برپا شود ـ این ادعا مبنای تئوری آشوب می باشد ـ این نظریه برای مدیران حامل این پیام است که برای انجام تغییرات بزرگ نیاز به دستگاههای عریض و طویل نیست بلکه باید نقاط حساس و تعیین کننده را پیدا کرد و آنگاه با اعمال تغییر کوچکی سازمان را به سوی تغییرات بزرگ هدایت کرد. ( حیدری تفرشی و … 1381 ـ ص 274 )
تغییر برنامه ریزی شده ، کوششی است سنجیده برای تغییر عملیات کلی سازمان یا تغییر یکی از بخش های اصلی سازمان به منظور ایجاد اثر بخشی .( مسعود طاهری ـ 1377 ـ ص 51 ) به بیانی دیگر تغییر برنامه ریزی شده؛ ارائه طرحی آگاهانه یا مدبرانه برای سازمان و اجرای تجدید ساختار ـ نوآوری و نشان دادن ابتکار عمل در شالوده ریزی مجدد سازمان است.
مفهوم تغییر نظام مند ؛ تغییری است که درساختاری مشخص تعریف شده و دارای زیر مجموعه هایی هماهنگ با ترکیبی مناسب می باشد. به راحتی قابل برنامه ریزی بوده و به سادگی قابل پیش بینی می باشد. تغییر نظام مند با توجه به تعریف رویکرد اقتضایی برای سازگاری سازمان ها با محیط اهمیت بسزایی قایل است در واقع خواهان آن است که شوک ناشی از تغییر را به حداقل برساند.

تغییر نظام مند دارای 3 دوره زمانی متفاوت می باشد. و برای هر یک از این دوره ها نیز سر فصلی مشخص را ارائه می دهد
( 1 ـ بسیار کوتاه مدت 2 ـ کوتاه مدت 3 ـ بسیار بلند مدت)

( 1 ـ نوآوری و خلاقیت 2 ـ انعطاف پذیری 3 ـ چشم انداز )

دوره های زمانی( 1 ـ بسیار کوتاه مدت 2 ـ کوتاه مدت 3 ـ بسیار بلند مدت) با توجه به تعاریف و ویژگی های سر فصل ها ( 1 ـ نوآوری و خلاقیت 2 ـ انعطاف پذیری 3 ـ چشم انداز ) بیان شده است همانطور که در نمودار مشخص شده است هر سرفصل دارای ارتباط دو طرفه و مستقیم با 6 مجموعة هدفمند خود است. این مجموعه ها دارای تعاریف واصول بسیاری می باشند که اشاره به این موارد در این نوشته مقدور نیست.
رخداد هرسرفصل در دوره های زمانی مشخص شده ممکن می باشد و برای اجرایی نمودن آنها نیز؛ همین بازة زمانی در نظر گرفته شده؛ بهترین و مؤثرترین گزینه می باشد. . امیدواریم که ما را از نقطه نظرات خود در مورد این مطلب مطّلع سازید.
باآرزوی موفقیّت
Rasool982persianblog.ir

  
نویسنده : A.Rasool Darroudi ; ساعت ٦:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٩

زمان و چتر تغییر

زمان تنها مفهوم زندگانی ماست که بارها و بارها تکرار شده ، اما هیچ گاه رنگ و بوی کهنگی به خود نمی گیرد… زمان گذراست لیکن هدررفتنی نیست… زمان یک منبع نیست و در حقیقت ما آن را مصرف نمی کنیم ،بلکه فقط به مدد آن، رو به جلو پیش می رویم. زمان یک زمینه و بستر فعالیت است ؛مانند زمینی که در آن زندگی می کنیم با این تفاوت که ما در زمان زندگی نمی کنیم بلکه ما با زمان؛ زندگی می کنیم.زمان یک لوکوموتیو سریع السیر است که ما را از ایستگاه فرصت به سوی ایستگاه موفقیت می راند و… تصور اینکه ، زمان راه خود را می رود و به عنوان یک منبع در حال مصرف است و ما هم با مصرف این منبع سود خویش را می بریم . تصوری است که نمی توان به درستی آن اعتماد داشت. همانگونه که اشاره شد؛ زمان یک بستر و زمینة منحصربفرد، جهت هرگونه فعالیّت می باشد. بستری که در آن مدیریت رشد می کند، جرقة نوآوری زده می شود و شعلة خلاقیت افروخته می شود ودر نهایت چتر تغییر سایه می گستراند . منبع یا بستر؟ امید می رود که درک زمان به عنوان یک بستر ، بینش افراد و سازمان ها را دستخوش تغییر وتحول نماید. چند ویژگی کلی زمان مطرح خواهد شد و توضیح خواهیم داد که این ویژگی ها در یک منبع صدق نمی کند . البته برای زمان ویژگی های دیگری نیز ذکر شده است که به نظر ؛ اهمیت زیادی ندارند ولی قابل نفی نیز نیستند. 1-زمان تولید شدنی نیست. 2ـ زمان ذخیره نمی شود. 3 ـ کیفیت و کمیت مشخصی ندارد. 4ـ از نظر کلی نامحدود است . 5ـ زمان هزینه نیست وهزینه ندارد . 6 ـ زمان مساوی تقسیم شده است. 1- زمان تولید شدنی نیست اما منابع را می توان تولید کرد،زیرا منابع دارای یک چرخه هستند. البته ممکن است تولید این منابع سالها و یا قرن ها بطول انجامد ، ممکن است تولید آن ها هزینة زیادی در بر داشته باشد ؛ اما امکان دارد . 2- زمان ذخیره نمی شود لیکن در مورد ذخیره سازی منابع بحثی نیست زیرا کاملاً ملموس و مشهود می باشد. 3- زمان کیفیت و کمیت مشخصی ندارد در حالیکه تعیین کیفیت منابع امکان پذیر بوده و کیمت آنها مشخص می باشد و از روی همین کیفیت و کمیت تعیین شده به روی آنها ارزش گذاری می شود . ( مقیاس ها ؛ کمیت و کیفیت مشخصی ندارند ) 4- زمان از نظر کلی نامحدود است ولی بیشتر منابع ، تمام شدنی و محدود هستند . معمولاً گفته می شود که وقت برابر عمر هر فرد است و این امر بدین معناست که زمان محدود و پایان پذیر است در حالیکه یک فرد ، زمان را از دست نمی دهد بلکه این فرصت ها هستند که از دست می روند . عمر ، زمان نیست بلکه تنها یک فرصت در طول زمان است . 5- زمان هزینه نیست و ندارد ، زمان هیچ هزینه ای را به ما تحمیل نمی کند مگر آنکه در صدد کنترل آن بر آییم . در واقع هنگامی که نمی توان برای چیزی کمیت و کیفیت خاصی تعیین کرد چگونه ممکن خواهد بود که برای آن هزینه قایل شد . نباید هزینة فرصت های از دست رفته را به عنوان هزینة زمان مطرح کرد ، در امر تولید ـ تولید به مقیاس ‌ـ نیز، نمی توان افزایش بهره وری نیروی کار ، افزایش تولید و یا رسیدن به تولید بهینه و در نتیجه سود آوری از این امور را به کاهش هزینه و آن هم کاهش هزینة زمان نسبت داد. 6- زمان مساوی تقسیم شده است در حالیکه هیچ منبعی را نمی توان یافت که برای همه ابناء بشر بصورت مساوی تقسیم شده باشد زیرا در حقیقت چنین امکانی وجود ندارد. دکلان تریسی اشارة ظریفی به این موضوع دارد؛ یک روز 86400 ثانیه است اما چگونه است که برخی اشخاص ، موسسات بزرگ ، سازمان ها یا حتی کشورها را در زمان یاد شده ، اداره می کنند در حالی که برخی دیگر در همین زمان قادر به اجرای ساده ترین کارها نیز نیستند و چنین به نظرمی آید که مشکلات ؛ آن ها رابه کام خود فرو می کشد.(تریسی، بنفشه نمازی ـ 1381 ص 2 ) تحریف مفهوم زمان به عنوان یک منبع امری نادرست است و باید از آن پرهیز شود . زمان یک بستر است یک سرمایة ارزشمند و گرانقدر که به رایگان در اختیار ماست. و اینکه چگونه در متن آن فرصت ها را بیابیم و به موفقیت ها بدل کنیم همه و همه به شناخت ودرک ما از موقعیت و شرایط بستگی دارد. به امید موفقیّت

  
نویسنده : A.Rasool Darroudi ; ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٩

یک نظر انتخاباتی

با سلام و احترام دوستان عزیز در مورد بخشی از یک روزنامه که به کیهان منتسب فرموده بودید. به عزیزان گرامی متذکر می شوم که مطلب فوق در صفحه مدرسه روزنامه کیهان به چاب رسیده است. نامه مذکور توسط یک دختر 15 ساله ارسال شده است این بدین معنا نیست که نویسنده و ارسال کننده یک نفر می باشند... در ضمن جهرم شهر بزرگی نیست به راحتی می توان صحت و سقم وجود خانواده پرنیان را از طریق تلفن جویا شد... من هم زمانی که این مطلب را خواندم و به نام و سن ذیل آن توجه کردم مانند شما به خنده افتادم به همین دلیل به بررسی و کنکاش در این مورد پرداختم .. . شما نیز می توانید این کار را انجام دهید نکته بعد جدا از سن خانم نجمه پرنیان چرا به متن مطلب نگاشته شده توجه نمی کنید شاید واقعیت در پس حاشیه ای باشد که شما دوست دارید آن را پررنگ نمایید... ممکن است آقای احمدی نژاد مورد قبول ما و یا دوستان ما نباشد اما این دلیل نمی شود که به رای دیگران اعتنایی ننماییم . به هر حال با تایید شورای نگهبان آقای احمدی نژاد تنها به مدت 4 سال دیگر به عنوان ریس جمهور جمهوری اسلامی ایران انتخاب گردید. نمی دانم چرا در تهران اکثریت به ایشان رای ندادند اما به هر دلیلی که بود امیدوارم در انتخابشان اشتباه نکرده باشند... حقیقت این است که من هم چون شما به دلیل برخی اشتباهات آقای احمدی نژاد با ایشان موافق نبودم اما 3ماه قبل از انتخابات مطلبی به دستم رسید که حاوی متن سخنرانی آقای رمضان زاده(سخنگوی دولت هشتم) در قم بود.از آن روز به بعد بسیار جدی تر به مسایل انتخابات پرداختم . خبردار شدم که یک سی دی از سخنان آقای احمدی نژاد در حال تهیه است و پس از انتشار آن بیش 11مرتبه به همراه دوستان دانشجویم آن را نگاه کردیم. متوجه عمق برنامه ریزی و کار روانشناسی آنها شدم . به دوستان تهرانی نیز تذکر دادم که مراقب عوام فریبی چهره های پشت پرده باشند... تعجب من از آزادیخوهان و ملی گراها بود که با سابقه اختناق و فشاری که در زمان نخست وزیری یک کاندیدا بر آنها بود اکنون کلید آزادی را در دستان او جستجو می کردند. هنوز اختناق و فشار بر نوجوانان آن زمان زبانزد است شلوار های لی و پیراهن های نیمه آستین را فراموش کرده اید؟ از برادران و خواهران بزرگتر بپرسید. تعجب بیشتر من از آنجا ناشی شد که با وجود آقای کروبی که مرد در صحنه اصلاحات بود این افراد اگر به دنبال تغییری هم بودند باید گرد شیخ اصلاحات جمع می گشتند اما این چنین نشد... بگذریم ... امروز اختلاف جوانها و برخی دانشجویان با آقای احمدی نژاد ناشی از کم اطلاعی از مسایل پشت پرده سیاسی و تبلیغی است .. البته برخی هم حکومت متمایل به سکولارها را ترجیح می دهند هرکس عقیده ای دارد و عقیده اش محترم. اکنون من هم چون دیگر دوستان معتقدم که یک فرد دانشگاهی بهتر و کارآمدتر از مدیرانی است که در سایه تجربه به فکر ثروت اندوزی بوده اند و امروز امیدوارم که در انتخابات دوره یازدهم نیز فردی از دل دانشگاه و بدون وابستگی حزبی و گروهی کاندید شود چرا که برخلاف نظر برخی از دوستان امروز راه دانشگاه به کابینه بازتر و هموارتر از گذشته می باشد... دانشگاهیان چه در جنگ و چه در سازندگی نشان داده اند که دانش محور می باشند امیدوارم که در آینده نیز چنین باشد... با تشکر

  
نویسنده : A.Rasool Darroudi ; ساعت ٥:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٩
تگ ها : انتخابات

سلام دوستان من

با  عرض سلام و احترام

امروز پس از سالها دل به دریا زدم و به جمع وبلاگ نویسان پیوستم.

امیدوارم که در فضای مجازی و سایبر دنیای درهم پیچیده اینترنت بتوانم حقیقت و راستگویی را هر چه بیشتر در نوشته ها و مطالبم جاری نمایم .

 اکنون فرصتی  دست داده  تا دیگران نیز  از نظرات  و دلنوشته های  من نیز آگاهی یابند و  من نیز از نظرات و تجربه های آنها بهره  ببرم. امیدوارم که من را بی نصیب نگذارید.

بهتر است اندکی خود را نیز معرفی نماییم:

مدرک من فوق دیپلم مدیریت صنعتی  از سازمان مدیریت صنعتی می باشد که بنا به دلایلی امکان ادامه تحصیل برایم میسر نشد.

اکنون نیز در رشته علوم بانکداری و متأسفانه در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل می باشم.

ضمناً به کلیه فعالیتهای هنری ، اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی و معنوی و دینی علاقه مندم و امیدوارم بتوانم از ایده ها و تجربه های دیگر دوستان نیز استفاده نماییم.

باآرزوی سعادت و فردایی روشن

  
نویسنده : A.Rasool Darroudi ; ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/٩